16. 03. 2021 - 20:53
GAĐAO DŽAMIJU U BIH, A SADA DOBIO POZIV REPREZENTACIJE:...
907
Shares
GAĐAO DŽAMIJU U BIH, A SADA DOBIO POZIV REPREZENTACIJE: Fudbaler će debitovati, SKANDAL U NAJAVI

GAĐAO DŽAMIJU U BIH, A SADA DOBIO POZIV REPREZENTACIJE: Fudbaler će debitovati, SKANDAL U NAJAVI

16. 03. 2021 - 20:53
0
Shares

Selektor Austrije Frank Fode pozvao je u nacionalni tim kapitena Rapida iz Beča Dejana Ljubičića, a ta vijest snažno je odjeknula u Bosni i Hercegovini!

I ne, razlog nije taj što je Ljubičić odbio da igra za selekciju BiH, već skandal u kojem je ovaj fudbaler svojevremeno pivskim flašom gađao džamiju!

screenshot-24
Naime, Ljubičić je 2017. godine u Kiseljaku gađao lokalnu džamiju, najverovatnije sa još jednim prijateljem, a još tada se u javnosti pojavio snimak tog čina.

Momak rođen u Beču, koji ima hrvatske korjee, bio je tom prilikom na odmoru u rodnom kraju, kada je kamera zabiejila snimak kada kasno tokom noći on i još jedna osoba izlaze iz kola, gađaju džamiju flašama, a onda brzo beže sa tog mesta.

Ljubičić je tom prilikom uputio i nemušto izvinjenje za taj čin, a u Bosni i Hercegovini je ova priča ponovo aktuelna, pošto se očekuje da on debituje u dresu Austrije krajem marta.

"Znam da to izgleda glupo. S prijateljem sam tražio pekaru, željeli smo nešto da pojedemo. Iskreno, nisam shvatio da je to džamija, bilo je mračno. Poštujem svaku religiju. Odrastao sam s mnogim muslimanima, sada imam mnogo prijatelja među njima. Kao hrišćanin, poštujem svaku religiju", rekao je tada Ljubičić.

Evo kako je taj Ljubičićev čin izgledao:

Sport.ba/Mondo

Učitaj još novosti