907
Milan savladao Romu i nastavio potjeru za Interom, povreda Zlatana Ibrahimovića

SERIE A

0

Fudbaleri Milana pobjedom nad Romom u gostima nastavili su potjeru za prvoplasiranim Interom, koji im sada bježi četiri boda.

"Rosoneri" su Olimpiku slavili pobjedu rezultatom 1:2 i tako najavili izlaz iz loše forme.

Milan je poveo golom Franka Kesija (Franck Kessie) sa bijele tačke dvije minute prije odlaska na odmor.

Pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Romi da poravna rezultat, a strijelac je bio Žordan Veretu (Jordan Veretout).

Ante Rebić je u 58. minuti vratio prednost gostima. Primio je loptu na 20 metara od gola, napravio brz okret, ušao u šesnaesterac i snažnim udarcem pogodio suprotni ugao gola domaćih za 1:2.

Rade Krunić je u igru ušao u 67. minuti, dok Edin Džeko nije bio u rosteru Rome zbog povrede koju je zadobio u meču šesnaestine finala Evropske lige protiv Brage u kojem je bio strijelac.

Treba također izdvojiti i povredu Zlatana Ibrahimovića, zbog koje je ranije napustio teren Olimpika.