27. 02. 2021 - 19:23
BARCA SAVLADALA SEVILLU, rezultat 0:2 Strijelci Dembele i Messi
907

0

Barca je pobijedila 2:0 u gostima kod Seville u 25. kolu španske La Lige i došla na dva boda od Atletica iz Madrida.

Strijelci golova su bili Ousmane Dembele i Lionel Messi.

Momčad Ronalda Koemana bila je bolja u prvom poluvremenu, što je potvrdio Ousmane Dembele zgoditkom u 29. minuti. Ubacio se u prostor između dva Sevillina stopera gdje ga je odlično primijetio i proigrao Messi, a Francuz je zabio pored nemoćnog Bounoua za 1:0. Domaćini su u 44. minuti tražili drugi žuti karton za Messija nakon njegovog prekršaja, no sudac Alejandro Hernandez nije ni razmišljao o tome iako je materijala za isključenje bilo.

Sevilla je u drugom poluvremenu postala mnogo ravnopravnija nego u prvom iako je najveću šansu propustio Barcelonin Sergino Dest u 59. minuti kada je iz dobre prilike pogodio stativu. Sevilla je nakon toga krenula po kaznu i gol za izjednačenje, opasan je bio njihov najbolji strijelac En Nesyri, ali Barca se dobro branila. Pobjedu je u 86. minuti zapečatio igrač utakmice Leo Messi. Odigrao je dupli pas s 18-godišnjim Moribom, driblingom izbacio Fernanda te uz malo sreće i odbijanja uspio postići gol za 2:0.