25. 02. 2021 - 23:59
Slovenka Ema Klinec je svjetska prvakinja u skijaškim skokovima
907

0

Ema Klinec (22) osvojila je naslov svjetske prvakinje u skijaškim skokovima na SP-u u nordijskim disciplinama u Oberstdorfu.

Klinec je do najvećeg uspjeha u dosadašnjoj karijeri stigla skokovima od 105 i 100.5 metara, što joj je donijelo 279.6 bodova. Nakon prve serije Klinec je bila druga, no zbog lošijeg skoka vodeće Austrijanke Marite Kramer, koja je u drugoj seriji skočila 97 metara, mlada je Slovenka stigla do zlata.

screenshot-19

To je prva medalja za slovenske ženske skijaške skokove na svjetskim prvenstvima.

Srebro je s 276.5 bodova (102.5 i 99.5 metara) osvojila braniteljica naslova otprije dvije godine Norvežanka Maren Lundby (26), dok je broncu osvojila Japanka Sara Takanashi (24), kojoj je to treća pojedinačna medalja sa svjetskih prvenstava, s 276.3 boda (104 i 100 metara). Takanashi je u karijeri četiri puta osvojila naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa, no još uvijek nema svjetsko zlato. Uz broncu iz Oberstdorfa ima i srebro iz Val di Fiemmea 2013. te broncu iz Lahtija 2017.

Kramer je, pak, ostala bez medalje, četvrta s 275.2 boda.