City petardom prizemljio WBA, Topnici slavili nakon preokreta
907

PREMIERSHIP

0

U okviru 20. kola engleskog Premiershipa Arsenal je savladao Southampton sa 3:1 na St. Mary‘s stadionu. Domaćin je prvi poveo već u trećoj minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Armstrong.

Samo pet minuta nakon toga Arsenal stiže do izjednačenja. Strijelac pogotka bio je Pepe. Do kraja prvog poluvremena Saka je uspio i da donese preokret Topnicima, pa su gosti imali prednost od 2:1 na pauzi.

U drugom poluvremenu Arsenal je uspio da ovjeri svoju pobjedu, a strijelac pogotka bio je Alexandre Lacazette u 72. minuti.

U drugoj utakmici Manchester City je pregazio ekipu West Bromwich Albiona na The Hawthornsu sa rezultatom 5:0. Mrežu WBA večeras su Građani ‘napunili‘ već u prvom poluvremenu.

Gundogan je pogodio već u šestoj minuti utakmice za 1:0, a već u 20. minuti utakmice Cancelo je udvostručio prednost Cityja. Igrala se 30. minuta utakmice kada je Gundogan postigao svoj drugi pogodak.

Konačan rezultat prvog poluvremena od 4:0 u prvom poluvremenu postavio je Mahrez u finišu samog prvog dijela, tačnije u drugoj minuti sudijske nadoknade.

U nastavku utakmice tačku na utakmicu postavio je Raheem Sterling u 57. minuti utakmice. Krilni fudbaler je pogodio nakon fantastične akcije Građana.