Vest hem pobjedom preskočio Liverpul, slavio i Lids
907

PREMIERSHIP

0

Fudbaleri Vest hema slavili su gostujuću pobjedu protiv Kristal palasa rezultatom 2:3 u 20. kolu Engleske premijer lige. Tri boda na strani osvojio je i Lids koji je nadigrao Njukasl na Krevin kotidžu rezultatom 1:2.

Vest hem je do tri boda došao nakon preokreta. Kristal palas je poveo već u trećoj minuti golom Vilfreda Zahe (Wilfried), a poravnanje rezultata stiglo je u devetoj minuti kada je pogodio Tomas Souček (Soucek). Isti igrač je u 25. minuti donio potpuni preokret "Čekićarima", da bi Kreg Douson (Craig Dawson) u 65. minuti povisio na 1:3. Konačan rezultat utakmice postavio je Miči Bačuaji (Michy Batshuayi) golom u posljednjim trenucima meča.

Ovim trijumfom tim iz istočnog Londona se popeo na četvrto mjesto prvenstvene tabele i sada ima 35 bodova, jedan više, ali i utakmicu više od petoplasiranog Liverpula. Kristal palas je 13. s 23 osvojena boda.

Lids je slavio na gostovanju Njukaslu zahvaljujući golovima Rafinje (Raphinha) i Džeka Herisona (Jack Harrison), a jedini gol za "Svrake" djelo je Migela Almirona (Miguel).