Sarajevo u drugoj pripremnoj utakmici ubjedljivo protiv Rudara
907

TC BUTMIR

0

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka i lidera Sarajeva su u drugoj pripremnoj utakmici za nastavak sezone u Trening centru u Butmiru slavili ubjedljivu pobjedu protiv federalnog prvoligaša Rudara iz Kaknja.

Rezultat je glasio 3:0 za bordo tim, koji je na poluvrijeme otišao s prednošću od 1:0 zahvaljujući golu Harisa Handžića iz slobodnog udarca u 35. minuti.

Izabranici Vinka Marinovića su u nastavku susreta postigli još dva gola.

Benjamin Tatar je u 71. minuti postigao lijep gol za 2:0, da bi konačan rezultat šest minuta kasnije nakon asistencije Mirka Oremuša postavio Zinedin Mustedanagić.

Podsjetimo, Sarajevo je u prvoj pripremnoj utakmici u Ljubuškom savladalo Višiće s 2:0.

Sarajevo - Rudar Kakanj 3:0 (Handžić 35', Tatar 71', Mustedanagić 77')

Sarajevo je meč počelo u sastavu: Kovačević, Bešić, Miličević, Hodžić, Hebibović, Pejović, F. Hodžić, Ramić, Varešanović, Milanović, Handžić.

U drugom poluvremenu igrali su: Kanurić, Adukor, Dupovac, Pidro, Oremuš, Đokanović, Sušić, Mustedanagić, Tatar, Velkoski i Dervišagić.