Tijesne pobjede Bajerna i Lajpciga, Arminija ubjedljiva protiv...
907
Tijesne pobjede Bajerna i Lajpciga, Arminija ubjedljiva protiv Štutgarta

BUNDESLIGA

0

U okviru 17. kola njemačke Bundeslige fudbaleri Bajerna savladali su Augsburg u gostima rezultatom 0:1 i zadržali bodovnu prednost u odnosu na drugoplasirani Lajpcig koji je također zabilježio pobjedu savladavši Union Berlin kod kuće istim rezultatom.

Jedini gol za Bavarce postigao je Robert Levandovski (Lewandowski) sa bijele tačke u 13. minuti susreta, a strijelac gola odluke u trijumfu Lajpciga bio je Emil Forsberg u 70. minuti.

Treba istaći da je Augsburg u 76. minuti mogao do poravnanja protiv Bajerna, ali Alfred Finbogason (Finnbogason) nije iskoristio jedanaesterac.

Arminija je u Bilefeldu ubjedljivim rezultatom 3:0 pobijedila Štutgart. U veoma zanimljivoj utakmici Frajburg i Ajntraht su podijelili bodove (2:2).