Premijer liga ima novog lidera, Pogba lansirao Junajted na prvo mjesto

PREMIERSHIP

0

Mančester Junajted novi je lider engleske Premijer lige.

"Crveni đavoli" večeras su na Turf Muru u zaostalm susretu 1. kola savladali Barnli s 0:1, a gol odluke postigao je pomalo zaboravljeni Pol Pogba (Paul) u 71. minuti.

Junajted se tako probio na prvo mjesto i sada ima tri boda više od drugoplasiranog Liverpula.

Gostujuću pobjedu slavio je i Everton, koji je na Molinou u susretu 18. kola bio bolji od Vulverhemptona s 1:2.

Aleks Ajvobi (Alex Iwobi) je već u 6. minuti zabio za prednost gostiju, da bi poravnanje domaćinu u 14. donio Ruben Neveš (Neves).

Everton dolazi do tri boda u 77. minuti, kada Majkl Kin (Michael Keane) pogađa glavom na asistenciju i Andrea Gomeša (Gomes).

Nešto ranije danas Šefild Junajted je savladao Njukasl Junateds 1:0 i došao do svoje prve ovosezonske pobjede.

Veliku radost donio im je Bili Šarp (Billy Sharp ) s bijele tačke u 73. minuti.