Lewandowski donio nova tri boda Bayernu, Bayer još uvijek...
907
Lewandowski donio nova tri boda Bayernu, Bayer još uvijek nezaustavljiv

0

U okviru 12. kola njemačke Bundeslige Bayern je ugostio ekipu Wolfsburga na Allianz Areni. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:1. Prvi pogodak viđen je u petoj minuti, a gosti su došli u vodstvo preko Philippa.

Ipak, u nastavku susreta ukazao se kao i uvijek ove sezone Robert Lewandowski. Lewandowski je prvo u finišu prvog poluvremena izjednačio na 1:1, da bi na početku drugog dijela pogodio za konačan rezultat od 2:1.

U drugom susretu Bayer Leverkusen je "pregazio" ekipu Kolna na njihovom terenu i slavio ubjedljivu pobjedu sa 4:0. Strijelci za Apotekare u današnjoj pobjedi bili su Eiser, Diaby, Schick i Wirtz.

Gostujuće pobjede osim Bayera upisali su Augsburg i RB Leipzig. Augsburg je na svom terenu savladao Arminiju Bielefeld, a jedini pogodak postigao je Gouweleeuw. U utakmici Hoffenheima i RB Leipziga također je minimalan rezultat bio, a pobjedu gostima donio je Poulsen.