08. 12. 2020 - 19:18
Mara je prva transrodna fudbalerka u historiji
907
Shares
Mara je prva transrodna fudbalerka u historiji

Mara je prva transrodna fudbalerka u historiji

08. 12. 2020 - 19:18
0
Shares

Mara Gomez je prva transrodna osoba koja je u Argentini zaigrala profesionalni nogomet nakon što je nastupila za Villu San Carlos prošlog vikenda.

Argentinski nogometni savez potvrdio je prošle sedmice da je Gomez registrirana za nastup u utakmici prve lige ženskog nogometa protiv Lanusa.

TNT Sport je objavio najbolje trenutke s te utakmice na kojoj je Gomez krenula od prve minute s brojem sedam, a njena momčad izgubila je 7:1.

Gomez je nakon utakmice dala emotivan intervju za ESPN u kojem je rekla kako je njen primjer onaj koji dokazuje da je sve moguće. 

"Kad sam tek kretala, nogomet je za mene bio vrsta terapije, a ne natjecanja. Nisam mogla ni zamisliti da ću jednog dana zaigrati u najvišem rangu. Prije nekoliko godina o tome se nije moglo ni pričati, ali otvaraju se neki novi putevi", rekla je Gomez pa dodala:

"Zahvalna sam klubu koji mi je dao priliku i svima koji me podržavaju od samog početka. Ponosna sam što predstavljam zajednicu koja je također dio našeg društva, znam da sam dobar primjer za mnoge druge ljude."

(Izvor: Index.hr)

Učitaj još novosti