23. 11. 2020 - 12:24
Dva gola sjajnog Zlatana Ibrahimovića: Milan nakon deset...
907
Dva gola sjajnog Zlatana Ibrahimovića: Milan nakon deset godina slavio na San Paolu

0

Milan je nastavio nizati sjajne rezultate u novoj sezoni Serije A i večeras na San Paolu sa 1:3 savladao ekipu domaćeg Napolija.

Ponovo je ključni čovjek u pobjedi Rossonera bio nestvarni Zlatan Ibrahimović, a tačku na utakmicu je svojim golom stavio rezervista Hauge.

Šveđanin je mrežu Napolitanaca tresao u 20. i 54. minuti, kada su asistencije upisivali Hernandez i Rebić.

screenshot-17

Potom se u 63. minuti Napoli vraća u igru pošto je Mertens smanjio na 1:2, ali svom timu nakon toga odmaže Bakayoko, koji dvije minuta poslije dobija crveni karton i ostalja Napoli s igračem manje na terenu.

Uprkos tome Napoli je do kraja utakmice napadao i stvarao probleme Milanu, ali do poravnanja nisu mogli.

Hauge je u posljednjem minutu sudijske nadoknade postavio 1:3, a tako je Milan nakon deset godina slavio na San Paolu.

Milan se s nova tri boda vratio na vrh tabele koji je privremeno držao Sassuolo. Rossoneri imaju 20 bodova i još uvijek su bez poraza, a Napoli zauzima šestu poziciju sa 14 bodova.

Ono što brine Rossonere jeste povreda Ibrahimovića, koji se prilikom centaršuta deset minuta prije kraja uhvatio za zadnju ložu te je morao napustiti igru. Više informacija će zasigurno biti poznato sutra.

Treba dodati da je tri minute prije kraja priliku za igru dobio Rade Krunić.