22. 11. 2020 - 16:54
Sarajevo upisalo siguran trijumf protiv Olimpika
907

0

U 15. kolu m:tel PLBiH Sarajevo je u gradskom derbiju opravdalo ulogu favorita i salvadalo Olimpik sa 2:0.

Bordo tim je od samog početka meča bio bolji protivnik.

Haris Handžić je imao dobre šanse na početku meča, a zatim i Hebibović u 20. minuti ostalo je 0:0. Pokušao je i Miličević u 22. minuti.

Mreža Olimpika se zatresla u 27. minuti, strijelac je bio Tatar za 1:0.

U 38. minuti nova šansa za Bordo tim. U 41. minuti probao je i Đokanović, no 1:0 je bio rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena zaprijetio je Olimpik preko Farisa Handžića, a u 58. minuti Sarajevo postiže drugi gol, strijelac je bio Fanimo. Isti fudbaler je pet minuta kasnije imao novu šansu.

u 72. minuti, šansa za Olimpik. Šutirao je Kenan Handžić, ali Kovačević zaustavlja njegov udarac.

Do kraja meča ostalo je 2:0 za Sarajevo.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Hebibović, Rahmanović, Miličević, Pejović, Đokanović, Šerbečić, Handžić, Tatar, Fanimo.

FK Olimpik: Hadžić, Milović, Ojdanić, Osmanović, Karić, Handžić, Da Cruz, Hadžanović, Lekanić, Dujmović, Šišić.