22. 11. 2020 - 11:04
Ovo je jedna od najboljih odbrana u karijeri bh. golmana ASMIR...
907
Ovo je jedna od najboljih odbrana u karijeri bh. golmana ASMIR BEGOVIĆ POKAZAO KAKO TO MAJSTORI RADE

0

AFC Bournemouth je jučer nakon velikog preokreta pobijedio Reading sa 4:2 u meču 12. kola Championshipa, a jedan od junaka bio je i naš Asmir Begović (33), piše reprezentacija.ba.

Međutim, Solanke, Danjuma i Cook u nastavku pogađaju mrežu Readinga te donose prednost AFC-u.

Ključni momenat dogodio se u 84. minuti kada je Begović kod rezultata 3:2 za AFC fantastično odbranio udarac gostiju i spasio čist gol. U ovoj situaciji se koristila i gol-tehnologija, ali je bilo jasno da lopta nije prešla cijelim obimom gol liniju.

Pobjedu AFC-u potvrdio je Solanke golom u 89. minuti.

Begoviću je ovo bio 11. nastup u ligi u ovoj sezoni za AFC, koji je trenutno drugi na tabeli sa 23 boda.