SRBIJA - RUSIJA 5:0 Srbi uz pomoć Mađarske ostali u skupini B...
907
SRBIJA - RUSIJA 5:0 Srbi uz pomoć Mađarske ostali u skupini B Lige nacija

0

Srbija je u posljednjem kolu Lige nacija svladala Rusiju s visokih 5:0 na beogradskoj Marakani.

Utakmica je bila gotova već nakon prvih 45 minuta, kada je domaćin vodio 4:0.

Već u desetoj minuti je veznjak Marseillea Nemanja Radonjić prošao dva igrača i lijevom sjajno pogodio suprotni kut. U 25. minuti je Luka Jović glavom završio odličnu akciju za poduplanje vodstva.

U 41. minuti je Vlahović bio najbrži na jednoj odbijenoj lopti i povisio je rezultat na 3:0. U nadoknadi prvog dijela Jović je postigao svoj drugi gol, koji je bio gotovo identičan prvom.

Uslijedilo je mirnije razdoblje sve do 65. minute kada je Filip Mladenović okončao jednu kontru Srba za konačnih 5:0.

Za Srbiju je ovo bio iznimno bitan dvoboj jer su uoči zadnjeg kola držali posljednje mjesto na tablici. Trebali su pobjedu uz istovremeni poraz Turske u Mađarskoj, a takav scenarij se i dogodio jer su Mađari slavili s 2:0 i pomogli Srbiji da ostane u B skupini Lige nacija.