11. 11. 2020 - 23:17
ŠOK U HRVATSKOJ! Domagoj Vida pozitivan na koronu, a igrao je...
907
Shares
ŠOK U HRVATSKOJ! Domagoj Vida pozitivan na koronu, a igrao je poluvriJeme u Turskoj

ŠOK U HRVATSKOJ! Domagoj Vida pozitivan na koronu, a igrao je poluvriJeme u Turskoj

11. 11. 2020 - 23:17
0
Shares

Hrvatski fudbalski reprezentativac Domagoj Vida igrao je zaražen koronavirusom na prijateljskoj utakmici protiv Turske (3:3).

U četvrtak će se znati kakva je dalja procedura i hoće li ova situacija imati poslJedice uoči utakmica Vatrenih u Ligi nacija, ove subote protiv Švedske i u utorak protiv Portugala.

''LJekarska služba hrvatske fudbalske reprezentacije je neposredno iza ponoći po lokalnom vremenu u Istanbulu dobila rezultate testiranja na virus SARS-CoV-2 među kojima je bio i jedan pozitivan nalaz među igračima.

Nakon što su u ponedJeljak na redovnom testiranju za utakmicu s Turskom svi igrači i članovi stručnog štaba bili negativni, u srIJedu ujutro obavljeno je redovno testiranje za utakmicu sa Švedskom. Službene rezultate testiranja HNS je dobio iza ponoći po lokalnom vremenu te su pokazali da je reprezentativac Domagoj Vida pozitivan na koronavirus.

LJekarska služba hrvatske reprezentacije dobila je inicijalnu informaciju pri kraju odmora između dva poluvremena da postoji jedan potencijalno pozitivan rezultat. Radi se o uobičajenoj proceduri pri testiranju te se pritom "sumnjivi" nalaz ponovno testira kako bi se potvrdio rezultat.

Kako je u tom trenutku selektor Zlatko Dalić već donio odluku o izmjeni Vide, lekarska služba reprezentacije izolovala je Vidu prema svim epidemiološkim mjerama do potvrde rezultata testiranja.

Vida će, u skladu sa propisima, provesti iduće dane u samoizolaciji u Istanbulu.

Ostali reprezentativci i članovi stručnog staža, koji su bili negativni na testiranju, po planu će otputovati u Stokholm. Pritom se uzima u obzir da je reprezentacija poštovala sve epidemiološke mere, u skladu sa protkolima.

Uz Vidu, na SARS-CoV-2 bio je pozitivan i jedan član delegacije HNS-a, koji nije bio u kontaktu s reprezentativcima niti članovima stručnog štaba.''

Učitaj još novosti