07. 11. 2020 - 22:36
BALKANSKA BRUKA Svađali se ko će da izvede penal u 96. minutu...
907
BALKANSKA BRUKA Svađali se ko će da izvede penal u 96. minutu za pobjedu, pa promašili (VIDEO)

0

Hajduk i Osijek odigrali su 1:1 na "Poljudu" s tim da su Splićani u 96. minutu promašili penal.

Osijek je sa trenerom Nenadom Bjelicom prekinuo niz od šest pobjeda, dok je novi trener Hajduka Boro Primorac prekinuo niz od tri poraza splitskih Bilih.

Argentinac Mierez bio je strijelac za vođstvo Osijeka u 23. minutu, David Čolina izjednačio je u 55. minutu.

Ono o čemu svi pričaju je detalj iz nadoknade.

Poslije kornera za Hajduk lopta je pogodila u ruku Diona Drenu Belju, mladića u dresu Osijeka. Sudija Fran Jović je uz pomoć VAR-a pokazao na belu tačku.

Krenula je otimačina za loptu. Uzeo je Jradi, Žairo mu je oteo, ali Jradi nije odustajao. Ponovno je uzeo loptu, namjestio je na kreč, opalio, a golman Osijeka Ivušić je odbranio.

Igrači Hajduka tražili su ponavljanje penala zbog ranijeg polaska s crte golmana Osijeka, ali nakon provjere VAR-a sudija Jović je odsvirao kraj.