07. 11. 2020 - 21:15
Pogledajte kako je VAR poništio Leedsov gol protiv Palacea
907

0

Crystal Palace je u 8. kolu Premiershipa kao domaćin pobijedio Leeds s 4:1, ali nakon utakmice mnogo se priča o poništenom golu gostiju.

Domaćin je poveo preko Danna u 12. minuti, a Leeds je samo pet minuta kasnije postigao gol. Strijelac je bio Bamford, ali gol je poništen nakon provjere VAR-a.

Iz VAR sobe su procijenili da je Bamford bio u ofsajdu. Bamford je rukom pokazivao gdje želi dobiti loptu i tako je, prema procjeni VAR-a, dio njegovog tijela bio u ofsajdu.

Ova odluka izazvala je brojne reakcije, a oglasio se i legendarni napadač Engleske Gary Lineker.

"Apsurd", kratko je napisao Lineker na Twitteru.

U 22. minuti susreta Palace je poveo s 2:0 preko Ezea. Potom je Bamford smanjio na 2:1 u 27. minuti, ali je domaćin ponovno povećao prednost nakon što je Costa postigao autogol u 42. minuti. Konačnih 4:1 postavio je Ayew u 70. minuti.