POBJEDA GRKA U SANKT PETERBURGU Olimpijakos se kockao protiv...
907
POBJEDA GRKA U SANKT PETERBURGU Olimpijakos se kockao protiv Zenita

0

Košarkaši Olimpijakosa su ostvarili četvrtu pobjedu u tekućoj sezoni Evrolige savladavši u okviru 7. kola Zenit u Sankt Peterburgu sa 75:66.

Grčki tim je napravio veliku prednost sjajnom igrom u drugoj četvrtini, koju je dobio sa 22:7 i održavao je dugo, ali su domaći na četiri minuta i 17 sekundi prije kraja trojkom Andreja Zubkova prišli na svega tri poena zaostatka.

Ipak uslijedila je serija gostiju od 7:0, a poslije toga domaći košarkaši nisu uspjeli da se vrate u utakmicu.

U pobjedničkom timu Hasan Martin je ubacio 16 poena uz stopostotan šut za dva poena 7/7 (trojke nije pokušavao), te dva pogođena slobodna bacanja iz isto toliko pokušaja, a Šakil Mekisik je dodao 10 poena.

Na drugoj strani nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Bili Beron je postigao 13, a Ostin Holins poen Manje.