30. 10. 2020 - 11:49
KAKVA GOLČINA, SRUŠEN REKORD EUROPA LIGE: Španac zabio iz...
907
KAKVA GOLČINA, SRUŠEN REKORD EUROPA LIGE: Španac zabio iz slobodnog udarca s 56 metara

0

Iako su izgubili, Ciprane može utješiti što su postigli najljepši pogodak kola, a strijelac je bio Jordi Gomez koji je u 29. minuti doveo domaću ekipu u vodstvo pogotkom sa svoje polovine iznenadivši Yvona Mvogoa.

Jordi Gomez, nogometaš ciparske Omonije, srušio je rekord Europa lige postigavši pogodak s najveće udaljenosti u historiji ovog takmičenja.

Gomez je u 29. minuti utakmice protiv nizozemskog PSV-a iskoristio konfuziju poslije jednog slobodnog udarca i s 56 metara iznenadio gostujućeg vratara. Time je Španac srušio rekord takmičena koji je prije samo sedam dana postavio Rangersov Kemar Roofe golom s 50 metara.

Omonia na kraju nije uspjela zadržati vodstvo, PSV je slavio s 2:1 golovima Malena.