29. 10. 2020 - 22:29
SLAVLJE FENERA Turski tim prekinuo niz neuspjeha, Kalinić...
907
SLAVLJE FENERA Turski tim prekinuo niz neuspjeha, Kalinić dobar u porazu Valensije

0

Fenerbahče je prekinuo lošu seriju rezultata i nakon tri poraza savladao je Makabi u Tel Avivu 75:65.

Ekipa Igora Kokoškova je odigrala sjajnu posljednju četvrtinu u kojoj su iskoristili loš šut iz igre domaćih. Makabi je u tom periodu šutirao za tri 2 od 12.

U pobjedničkom timu Bobi Dikson je imao 17 poena, dok je Nando de Kolo dodao 11. Kod poraženih Skoti Vilbekin je imao 23 poena.

Košarkaši CSKA pobijedili su Valensiju u Moskvi 84:75, dok je Žalgiris bio siguran u Lionu 83:74. Armejci su prekinuli niz od dva poraza. Majk Džejms je bio najefikasniji sa 17 poena, a Nikola Milutinov je imao tri poena uz osam skokova, tri asistencije i dvije blokade za 25 minuta. U poraženoj ekipi istakao se Nikola Kalinić sa 15 i po tri skoka i asistencije za 26 minuta, a Vanja Marinković je imao sedam.

Sjajni Žalgiris je zabilježio još jedan trijumf u gostima, ovoga puta u Lionu protiv Asvela 83:74. Litvanski velikan je lider takmičenja sa učinkom 5-1.

Žalgiris je do ključne prednosti došao u posljednjoj četvrtini koju je dobio 26:14, a blistao je Marius Grigonis sa 25 poena, što mu je rekord.