Man. Utd konačno odigrao utakmicu iz snova: Rashford srušio...
907
Man. Utd konačno odigrao utakmicu iz snova: Rashford srušio nevjerovatan rekord

0

Manchester United odigrao je svoju najbolju utakmicu ove sezone.

Manchester United odigrao je svoju najbolju utakmicu ove sezone. Crveni vragovi pomeli su, demolirali, uništili ekipu Leipziga s visokih 5:0.

Junak Manchestera bio je Marcus Rashford koji se hat-trickom proslavio na Old Traffordu. Mladi engleski napadač utrpao je od 74. do 92. minute sva tri gola.

Time je srušio jedan vrlo zanimljiv rekord. Naime, po ulasku s klupe trebalo mu je samo 27 minuta da postigne tri pogotka. Dosadašnji rekord bio je 38 minuta, a držao ga je Kylian Mbappe. Treći je na toj ljestvici veliki Walter Pandiani.

Također, Rashford je postao drugi igrač s klupe koji je zabio hat-trick u historiji Manchester Uniteda. Prvi je bio njegov trener Solskjaer koji je to napravio u februaru 1999. godine protiv Nottingham Forresta.

Inače, golijadu je u Manchesteru otvorio Mason Greenwood koji je pospremio dodavanje Pogbe u gol u 21. minuti. Osim njih dvojice, Anthony Martial zabio je u 87. minuti iz penala.