28. 10. 2020 - 21:05
Đoković: Borna je veliki borac i moj veliki prijatelj
907

0

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković je u drugom kolu ATP 500 turnira u Beču svladao najboljeg hrvatskog tenisača Bornu Ćorića.

Srbin je slavio rezultatom 7:6 (11), 6:3 i nanio Ćoriću četvrti poraz u isto toliko mečeva. Iako još uvijek čeka na prvi dobiveni set protiv Đokovića, Ćorić je posebno u prvom setu bio ravnopravan, pa i bolji protivnik. Isto je u razgovoru poslije meča priznao i Đoković.

Đoković u Beču lovi rekord Petea Samprasa
"Borna je veliki borac i moj veliki prijatelj. Imamo sličan stil. On je danas odlično servirao, posebno u prvom setu i bilo mu je jako teško oduzeti servis. Tie-break je odlučio meč kao i u ponedjeljak", kazao je Đoković koji je u prvom kolu svladao sunarodnjaka Filipa Krajinovića.

Prvi tenisač svijeta će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika iz susreta Poljaka Huberta Hurkacza i Talijana Lorenza Sonega.

Ako osvoji turnir u Beču, Đoković će šesti put u karijeri sezonu završiti na svjetskom broju 1 i time se izjednačiti na čelu povijesne ljestvice s Peteom Samprasom.