GOLMAN RUMUNSKOG KLUBA POSTIGAO GOL SEDMICE!
907

Upisao svoj prvi pogodak

0

Rumunski golman Florin Rat postigao je pogodak sedmice u evropskim šampionatima. To se desilo u 8. minuti sudijske nadokande na utakmici 3. rumunske lige između njegovog kluba Hunedoare i Cugira.

Nije neuobičajeno da golmani postižu golove u trenucima kada krenu u napad nakon nekog prekida, ali Rat je uspio zatresti mrežu iz akcije u kojoj je aktivno učestvovao dok se lopta kretala terenom.

Nakon što su gosti poveli sa 2:3 u 89. minuti, domaćini su bacili sve karte u napad, gdje je stigao čak i golman Florin Rat. U jednom od posljednjih napada savršeno je ispratio ubačaj s desne strane i sjajnim udarcem glavom izjednačio je na 3:3.

Odmah nakon pogotka začuo se i posljednji sudijski zvižduk, a Ratovi saigrači pohitali su ka svom golmanu koji je postao junak o kojem će se pričati narednih dana.