24. 10. 2020 - 16:19
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! BARCELONA - REAL MADRID: Mreže se...
907
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! BARCELONA - REAL MADRID: Mreže se tresle kao na traci na početku meča (Foto/Video)

0

Današnju utakmicu Reala i Barcelone sudio je Juan Martinez Munuera, a u nastavku su startne pozicije klubova.

screenshot-11

Već u 5. minuti Karim Benzema  je odlično dodao u šesnaesterac, gdje je loptu primio Federico Valverde (Real Madrid). Našao se u dobroj poziciji i zakucao loptu u lijeve rašlje, za rrultat 0:1.

Barcelona nije ostala dužna, te je mlada nada Barcelone Anssumane Fati (Barcelona) uspio provući loptu pokraj golmana i izjednačiti u 9. minuti susreta.

Tinejdžer je tako sa 17 godina i 357 dana oborio rekord legende Reala Raula Gonzalesa koji je pogodio mrežu u najvećoj utakmici španskog fudbala sa 18 godina i 95 dana.

On se izborio za prostor u šesnaestercu i primio pas koji je poslao Jordi Alba, te je zabio u donji desni ugao.

U 20. minuti Lionel Messi se ozlijedio prilikom zadnjeg duela, ali prilikom ukazivanja lječničke pomoći nije ništa ozbiljno. Vratio se u igru i nakon četiri minuta napravio lijepu solo akciju, ali je Thibaut Courtois uspio obraniti šut.

29. minut, Clement Lenglet (Barcelona) je dobio žuti karton za start. Juan Martinez Munuera nije previše razmišljao oko ove odluke.

Prvo poluvrijeme je završilo neriješenim rezultatom, u sudijskoj nadoknadi od 2 minuta nije se ništa značajnije desilo (1:1)