18. 10. 2020 - 23:34
Dan golova u Serie A; Na pet utakmica palo čak 28 golova
907

0

Eefikasnu nogometnu nedjelju u Italiji zaključili su Roma i Benevento susretom sa sedam pogodaka, a slavio je domaćin s 5:2.

Ukupno je u nedjelju u pet utakmica postignuto 28 golova što je sjajan prosjek od 5,6 pogodaka po utakmici.

screenshot-26

Roma je dobila Benevento s 5:2, Sassuolo je kao gost pobijedio Bolognu s 4:3, Udinese je s 3:2 slavio protiv Parme, Cagliari je na gostovanju identičnim rezultatom porazio Torino, dok su Spezija i Fiorentina odigrali 2:2.

Benevento je hrabro ušao u susret u Rimu i već u petoj minuti gosti su poveli golom Gianluce Caprarija. Međutim, Roma je do poluvremena okrenula rezultat preko Pedra (11) i Edina Džeke (35). Gianluca Lapadula je u 55. minuti izjednačio pogodivši odbijanac nakon što je promašio kazneni udarac. Pucao je u donji lijevi kut, ali je Antonio Mirante obranio njegov udarac, no Lapadula je bio najbrži na odbijanac i zakucao je loptu u mrežu.

Radost gostiju nije dugo trajala. Jordan Veretout je u 69. bio uspješan s bijele točke za 3:2, a u 77. minuti je Džeko svojim drugim golom razriješio pitanje pobjednika. Do kraja susreta među strijelce se upisao i Carlos Perez.