17. 10. 2020 - 23:52
Chelsea u posljednjim minutama ostao bez pobjede
907

0

U okviru 5. kola engleskog Premiershipa, Chelsea je na domaćem terenu dočekao Southampton, a konačan rezultat glasio je 3:3.

Plavci su u 15. minuti došli u vodstvo golom Wernera nakon asistencije Chilwella, a isti igrač je u 28. minuti povećao prednost svog tima, da bi u 43. minuti Dany Ings smanjio rezultat Southamptona i donio nadu svom timu da može doći do povoljnog rezultata.

screenshot-18

Igrala se 57. minuti kada je Che Adams donio izjednačenje Southamptonu, a onda je golom Havertza Chelsea poveo, i kada se očekivalo da ekipa Franka Lamparda upiše novu pobjedu, viđen je gol u posljednim minutama susreta.

Jannik Vestergaard se izborio za prostor u šesnaestercu i snažno šutirao glavom uz lijevu stranu, a golman nije imao nikakve šanse da odbrani ovaj udarac, pa je tim pogotkom svom timu donio vrijedan bod.

Chelsea 3:3 Southampton (Werner 15, 26, Havertz 59, - Ings 43, Adams 57, Vestergaard 92)