Katalonski mediji: “VAR je opet najveći Realov saveznik”,...
907
Katalonski mediji: “VAR je opet najveći Realov saveznik”, “ReVar Madrid”

0

Realova pobjeda je očekivano dočekana s dozom sarkazma u katalonskim medijima pa je Mundo Deportivo u naslov izvještaja s utakmice stavio “REVAR MADRID”.

Ral Madrid je sinoć u gostima pobijedio Betis 3:2 i došao do prve pobjede u novoj sezoni.

Ekipa Zinedinea Zidanea povela je u 14. minuti golom Valverdea, da bi Betis golovima Mandija u 35. i Williama Carvalha u 37. minuti okrenuo na 2:1. Real je izjednačio u 48. minuti kad je Emerson skrenuo ubačaj Carvajala u vlastiti gol, a isti igrač je u 67. minuti dobio crveni karton nakon što je kao zadnji igrač obrane srušio Luku Jovića koji je išao sam na golmana.

Realovi igrači uopšte nisu tražili penal

Real je do pobjede stigao u 82. minuti golom Sergija Ramosa iz penala kojemu je prethodila intervencija VAR-a. Domaći branič Marc Bartra je u duelu s Mayoralom igrao rukom, iako nije imao nikakve namjere i čini se da ga je Realov napadač malo gurnuo. Sudija je pregledao snimku i odlučio dosuditi kazneni udarac koji je Ramos, 25. put u nizu, realizirao.

“VAR je odlučivao gotovo sve utakmice Reala u finišu prošle sezone. Već u 2. kolu nove sezone VAR je ponovno pomogao Realu i bio ključan u njegovoj pobjedi. Realovi igrači uopšte nisu tražili penal, ali su ga svejedno dobili. Betis je zaslužio bod jer je bio puno bolji u prvom poluvremenu, ali VAR je ponovno spasio Real”, stoji u tekstu Munda, lista koji je naklonjen Barceloni.

Slična je priča i u Sportu koji je u naslovu objavio da je VAR opet bio najveći Realov saveznik.

“VAR i sudija Burgos Bengoetxea u tandemu su pogurali Real do pobjede. Bio je to čudan penal. Betisov stoper pao je u duelu s Mayoralom i igrao rukom, ali je Real dobio penal. Takve poklone Sergio Ramos ne propušta”, piše Sport.