17. 09. 2020 - 21:26
TOTENHEM SE PROVUKAO U BUGARSKOJ: Na 10 minuta od senzacije!...
907
TOTENHEM SE PROVUKAO U BUGARSKOJ: Na 10 minuta od senzacije! Sada ide u Makedoniju

0

Totenhem je prošao drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope jedva preživjevši gostovanje Lokomotivi Plovdiv. Pobijedio je 2:1 ali je gubio do 80. minuta i na kraju je ima odva igrača više.

Georgi Mindev doneo je domaćina prednost u 71. minutu, a tim Žozea Murinja je izbjegao blamažu golom Harija Kejna iz penala u 80. minutu, uoči kojeg su isključena dvojica igrača domaćih - Birsent Karageren zbog faula i drugog žutog kartona, a Dinis Almejda zato što je branio rukom umjesto golmana.

Kejn je dakle iskoristio tu nedozvoljenu igru, a Tongi Ndombele je u 85. minutu postavio konačnih 1:2 tako što je izbegao ofsajd zamku i sa ivice peterca ipak odredio ishod koji je i bio očekivan.

Cijeli meč za domaće odigrao je nekadašnji defanzivac Radničkog iz Niša Miloš Petrović, a gosti su se namučili u najjačem sastavu (još bez Gareta Bejla), jer je pred golom bio Ugo Loris, u polju Hari Kejn, Son, Erik Dajer, Pjer Hojberg, Erik Lamela, Lukas Mura...

U sljedećem kolu Totenhem će igrati protiv Škendije u Makedoniji.