NADMAŠILI I ŽELJINE NAVIJAČE: Fudbalski derbi obilježila...
907
NADMAŠILI I ŽELJINE NAVIJAČE: Fudbalski derbi obilježila smiješna scena na tribinama! PRASENCE BILO U CENTRU PAŽNJE

0

U velikom ruskom derbiju CSKA je porazio Spartak rezultatom 3:1, bilo je navijača na tribinama i jednog "posebnog".

Dok su u nekim drugim derbijima ovog vikenda u prvom planu bile ružne scene, iz Rusije stiže jedna specifična - prase u ulozi navijača.

Naravno, nije to bio "običan navijač", svakako prase to ne može ni da bude, ali je ovakav gest imao i skrivenu poruku u navijačkom svijetu.

Kako se CSKA u navijačkoj simbolici identifikuje konjima, svinje su simbol Spartaka. Pristalice CSKA su očigledno pronašle jednu manju, pripitomile je i stavile šal svog kluba.

Što se fudbala tiče, Spartak je poveo preko Ponsa u 11. minutu, ali su domaći preokrenuli već do poluvremena golovima Magnusona i Vlašića. Edžuke je postavio konačan rezultat u prvom minutu nadoknade utakmice.