Prvo osvajanje Grand Slama, preokretom Austrijanac odnio pobjedu!
907

Dominic Thiem napravio veliki iskorak za svoju karijeru

0

Zverev je išao prema prvom osvajanju Grand Slama, imao je Nijemac 2:0 u setovima, napravio je break i u trećem setu, ali uslijedio je mentalni kolaps pa se Thiem na kraju radovao.

Austrijanac je u četvrtom gameu trećeg seta napravio break, da bi isto ponovio u desetom za 6:4 i smanjenje rezultata. Nakon toga kreće veliki preokret.

U četvrtom setu obojica tenisera su bila sigurna na svoj servis, a ključni break Thiem pravi u osmom gameu, odlazi na 5:3 te u sljedećem potvrđuje svoj servis sa 2:2 u setovima.

Odlučujući set je bio dramatičan. Počelo je s breakovima s obje strane. Zverev je opet oduzeo Thiemu servis i otišao na 5:3, ali žilavi Austrijanac se sa dva breaka vratio i poveo s 6:5, ali je izgubio game kada je servirao za meč.

Pobjednika je odlučio tie-break u kojem je snalažljiviji bio Thiem. U tzv. 13. gameu je bilo 8:6 za Austrijanca koji je postao prvi teniser u historiji da je nakon zaostatka od 0:2 u setovima uspio osvojiti Grand Slam.