09. 09. 2020 - 21:14
Željezničar se oprostio od Europe: Plavi poraženi rezultatom 3:1
907

0

Noćas je u Izraelu odigran susret prvog pretkola Europske lige u kojem su snage odmjerili naš FK Željezničar i Maccabi Haifa. Iako je bilo prilika na obje strane, u ovom duelu slavila je domaća ekipa i to rezultatom 3:1.

Ovaj susret nije mogao bolje početi za naše momke jer je Lendrić već u 34. minuti zatresao mrežu golmana ekipe iz Izraela. Hajdarević je sjajno povukao loptu, dodao je do Štilića, a ovaj do Lendrića. Majstor je sjajno pogodio mrežu domaćih.

Chery je poravnao rezultat, što je bilo i konačno stanje na semaforu na kraju prvog dijela utakmice.

Valja podvući da je bilo nekoliko prilika na obje strane sve do zadnjeg sudijskog zvižduka u prvom poluvremenu, čak su igrači Maccabija pogodili i stavivu, ali je rezultat ostao isti.

U zadnjih pola sata susreta vidljiv je bio moralni pad Plavih, ali je srećom i Maccabi zakočio sa stalnim napadima tako da nije bilo većih rezultatskih promjena.

Nažalost, Željo ovdje završava svoj put u Europi, dok od bh. klubova Sarajevo, Borac i Zrinjski nastavljaju sanjati evropski san.