27. 08. 2020 - 09:36
Dva velika iznenađenja u Ligi prvaka: Na domaćem terenu...
907
Dva velika iznenađenja u Ligi prvaka: Na domaćem terenu nokautirani Celtic i Legia!

0

Mađarski prvak Ferencvaroš priredio je iznenađenje pobijedivši na gostovanju škotskog velikana Celtic sa 2:1 u susretu 2. pretkola nogometne Lige prvaka.

Iznenađenje je priredila i ciparska Omonija koja je u Varšavi nakon produžetaka pobijedila Legiju sa 2:0.

Mađari su poveli u Glasgowu u sedmoj minuti golom Davida Sigera. Izjednačio je Ryan Christie u 53. minuti, a pobjedu gostima donio je Tokmac Nguen u 75. minuti. Za Ferenvcaros je do 86. minute igrao bivši igrač Lokomotive Uzuni.

Omonija je u Varšavi slavila sa 2:0, a golove su zabili Jordi Gomez iz kaznenog udarca u 92. minuti, te Thiago Santos u 107. minuti.

AZ je nakon produžetaka pobijedio Viktoriju Plzen sa 3:1. Gosti su poveli u 78. minuti golom Limberskog, a AZ je izjednačio u petoj minuti nadoknade preko Koopmeinersa iz kaznenog udarca. U produžetku je Gudmundsson golovima u 98. i 118. minuti gurnuo AZ u treće pretkolo.

Molde je na gostovanju u Celju slavilo sa 2:1, dok je Brest identičnim rezultatom slavio protiv Sarajeva.

Midtjylland je golom Junior Brumada u 78. minuti na gostovanju pobijedio Ludogorec sa 1:0.