12. 08. 2020 - 22:59
UTAKMICA ZA INFARKT: PSG je u 90. minuti bio na koljenima, a...
907
UTAKMICA ZA INFARKT: PSG je u 90. minuti bio na koljenima, a onda je čudesnim preokretom otišao u polufinale

LIGA PRVAKA

0

Pariz Sen-Žermen prvi je polufinalist Lige prvaka.

Parižani su večeras u četvfinalnom meču savladali Atalantu nakon preokreta sa 2:1.

Gubio je PSŽ sve do 90. minute, kada su Markinjoš i Čupo-Moting kreirali nestvaran preorket i donijeli im historijski plasman u polufinale.

Krenulo je silovito od samog starta. Navas brani udarac Gomeza iz 3. minute, dok Nejmar (Neymar) već u 4. minuti uzvraća, ali loprta ide pored gola.

Navas se istakao sjajnom odbranom u 13. minuti, ali je bio nemoćan u 27., kada ga je savladao Pašalić.

Mogao je PSŽ do ekspresnog izjednačenja u 29. minuti, no neprecizan je bio Nejmar.

Nova velika prilika za Nejmara u 42. minuti, ali Brazila ponovo promašuje.

Nakon dužeg vremena je zaprijetila i Atalanta. U prilici se našao Đimsiti (Djimsiti), koji je šutirao za malo pored gola.

Krenuo je PSŽ u nastavku po izjednačenje, a napadi su im se isplatili u 90. minuti, kada Markinjoš (Marquinos) pogađa na asistenciju Nejmara.

Igrala se 93. minuta, kada je Čupo-Moting zabio za preokret.

PSŽ će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Lajpcig - Atletiko Madrid, koji se igra sutra.