12. 08. 2020 - 18:44
PRVAK ZNATNO TEŽE OD OČEKIVANOG Ahmetović majstorski presudio...
907
PRVAK ZNATNO TEŽE OD OČEKIVANOG Ahmetović majstorski presudio odličnim Tuzlacima

PREMIJER LIGA BIH, 3. KOLO

0

Fudbaleri Sarajeva u 3. kolu Premijer lige BiH uz dosta sreće savladali su neugodnu Tuzla City s 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je kapiten Bordo tima Mersudin Ahmetović u 35. minuti susreta.

Bh. prvak tako se iskupio za neuspjeh u prošlom kolu kod Mladosti, ali igrom sigurno nije oduševio navijače. Dosta toga će još morati uštimati Vinko Marinović do naredne srijede i premijernog nastupa Bordo tima u Evropi ove godine.

Tuzla City je većim dijelom duela bila ravnopravan rival, u pojedinim trenucima znatno bolji, ali najvažnije je da tri boda ostaju na Koševu. Krenimo redom.

Sarajevo od samog početka nije ulijevalo nadu svojim navijačima, bilo je tu dosta nespretnih dodavanja i bez neke stopostone prilike, dok su gosti bili izuzetno opasni u nekoliko navrata.

Prvi šut u okvir gola vidjeli smo tek u 26. minuti. Tada je Mersudin Ahmetović izašao sam pred Fejzića, dao je sebi malo jači for, pa je golman gostiju skratio mu ugao i lagano odbranio njegov pokušaj nogom.

Samo nekoliko minuta kasnije Vojo Ubiparip atraktivno škaricama šutira pokraj gola Kovačevića, a u 34. minuti Badara Badji iz gotovo nemoguće situacije pogađa stativu.

Kazna je uslijedila odmah, Rahmanović majstorski proigrava Ahmetovića, koji sjajno zakucava loptu pod prečku za 1:0.

U samom finišu prvog dijela vidjeli smo veliku ofanzivu gostiju, koji su imali tri odlične prilike. Istakao se odlični Vladan Kovačević, naročito nakon prodora Kojića kada je majstorski odbranio već siguran pogodak.

Tuzla City je ofanzivno krenuo u drugo poluvrijeme, te pravio pritisak na gol Sarajeva, koje nije dozvolilo nove velike prilike za goste.

Ipak, Sarajevo nikako nije uspijevalo da preuzme loptu u svoje noge, a Tuzla City je imao apsolutnu inicijativu. Prijetili su ponajviše Ramić i Ubiparip, ali bezuspješno.

Završilo je 1:0, pa je Sarajevo dosta sretno stiglo do druge pobjede u sezoni, dok je za Tuzlu ovo bio već drugi poraz.

Sarajevo – Tuzla City 1:0 (Ahmetović 34’)

Stadion: Koševo. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Žuti kartoni: Tatar, Đokanović, Rahmanović, Oremuš (Sarajevo) Barišić (Tuzla City).

Sarajevo: Kovačević, Pidro, Dupovac, Šerbečić, Miličević, Oremuš, Rahmanović (od 78. Velkoski), Jukić (od 46. Fanimo), Đokanović, Tatar (od 87. Mustedanagić) i Ahmetović (od 72. Handžić).

Tuzla City: Fejzić, Barišić, Karjašević (od 66. Ramić), Kojić, Rugašević, Rustemović, Đerić, Maksimović, Nukić, Badji (od 74. Crnkić) i Ubiparip.