907
OSIMOVA ČETA NASTAVILA DA BRILJIRA Na Grbavici pao i Borac, Plavi istakli kandidaturu za naslov

PREMIJER LIGA BIH, 3. KOLO

0

Željezničar je u derbiju 3. kola Premijer lige BiH savladao Borac s 2:1 i tako ostao na vrhu tabele s maksimalnim učinkom. Četa Amara Osima potpuno zasluženo je slavila i tako najavila pohod na šampionski pehar.

Naravno, još dugo je do kraja, ali Plavi djeluju izuzetno na terenu. U prvom dijelu meča bili su nešto bolji rival, imali nekoliko poluprilika, ali se na odmor otišlo s početnim rezultatom.

U nastavku znatno bolji meč, a već u 50. minuti bilo je 1:0. Semir Štilić sigurno je realizovao najstrožiju kaznu, koju je prethodno izborio napadač Juričić.

Samo šest minuta kasnije bilo je 1:1, a nakon sjajne kontre Irfana Fejzića je savladao Vladan Danilović.

Konačan rezultat postavljen je već u 61. minuti, kada je nakon velike gužve pred golom Borca Pavlovića savladao Mustafa Mujezinović.

Bivšem igraču Veleža ovo je bio treći pogodak u novoj sezoni, te je na vrhu liste strijelaca.

Sjajnu asistenciju tom prilikom zabilježio je Mehmed Alispahić.

Do kraja su domaći kontrolisali meč, a najbolju priliku nije realizovao rezervista Ivan Lendrić u 76. minuti.

Stadion: Grbavica. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni: Ikić, Kosorić (Željezničar); Danilović, Kajkut (Borac).

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Mujezinović (od 64. Veselinović), Juričić (od 64. Lendrić), Štilić (od 90. Bekrić), Alispahić (od 89. Subašić), Sadiković, Ikić, Šehić.

Borac: Pavlović, Jovanović, Danilović, Ćosić (od 73. Kujundžić), Dujaković, Vojnović (od 73. Bosančić), Lukić (od 35. Kajkut), Vranješ, Janičić, Ziljkić (od 83. Crnov, Zakarić (od 83. Jallow).