Borac rutinski do pobjede i vrha tabele
907

PREMIJER LIGA BIH

0

Nogometaši banjalučkog Borca s 2:0 večeras su na svom terenu u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Slobodu.

Trijumf domaćih potpuno je zaslužen, a Tuzlaci su pružili još jednu blijedu partiju. Ipak, odbrana gostiju odolijevala je sve do 59. minute.

Tada je pogodio Jovo Lukić iz blizine, nakon što je prethodno intervenisao golman Golubović poslije pokušaja Ziljkića.

Konačan rezultat postavljen je u 83. minuti, kada je nakon ubačaja Radulovića loptu u svoju mrežu poslao Mujkić.

Ranije danas nogometaši Željezničara savladali su Radnik u gostima identičnim rezultatom - 2:0.

Borac sada ima šest bodova, baš kao i Željezničar, ali i za tri gola bolju gol-razliku. Sloboda nakon dva odigrana kola ima jedan bod na svom kontu, nakon što je u prvom kolu remizirala kod kuće s Radnikom (1:1).