26. 07. 2020 - 23:50
Juve osvojio deveti uzastopni Scudetto, Ronaldo zabio krasan...
907
Juve osvojio deveti uzastopni Scudetto, Ronaldo zabio krasan gol pa promašio penal

SERIE A

0

Devetu sezonu zaredom ishod je u talijanskoj Serie A identičan. Barem kada govorimo o naslovu prvaka. Juventus je potvrdio nevjerojatnu vladavinu apeninskim poluotokom i matematički osigurao još jedan Scudetto. Za to im je bila dovoljna pobjeda protiv Sampdorije, koji su sa 2:0 i ostvarili.

Dugo su Bianconeri lomili goste iz Genove. Utakmicu je na pobjednički mlin za Juve usmjerio Cristiano Ronaldo u sedmoj minuti sudačkog dodatka prvog poluvremena. Bila je to lukava kombinacija Pjanića i Portugalca, koji je sjajnim udarcem probio gostujućeg golmana.

U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao do 67. minute. Higuain i Ronaldo su povukli kontru, potonji je pucao i njegov udarac je Audero odbio. Natrčao je Bernardeschi i zakucao za povećanje vodstva i u tom trenutku je postalo jasno kako će Bianconeri slaviti novu titulu.

Do kraja utakmice Ronaldo je imao šansu za drugi pogodak, no u 90. minuti je promašio kazneni udarac.