Ronaldo i Juventus na čekanju: Davljenik "okrenuo" Staru damu...
907
Ronaldo i Juventus na čekanju: Davljenik

SERIE A

Ronaldo i Juventus na čekanju: Davljenik "okrenuo" Staru damu i produžio prvenstvo

0

Juventus je na gostovanju kod davljenika Udinesea upisao poraz 2:1 i na taj način produžio utrku za naslov prvaka u Italiji barem za još jedno kolo.

Pobjeda bi Juventusu donijela deveti uzastopni naslov prvaka, no umjesto tri boda, Stara dama ostala je bez ijednog.

Lider Serije A poveo je u 42. minuti. Juventus je tada napokon kapitalizirao bolju igru, De Ligt je sjajno pogodio. Nakon duge akcije došao je do prostora na dvadesetak metara i snažnim udarcem pogodio za 1:0 Bianconera.

Samo šest minuta u nastavku bilo je potrebno domaćima da izjednače. Semma je lijepim ubačajem pronašao Iliju Nestorovskog u sredini, a bivši napadač Inter Zaprešića fantastično pogađa glavom za 1:1. Nije to bio jednostavan udarac, ali Nestorovski je u letu glavom neodbranjivo pogodio.

I kada se čekao kraj, u 92. minuti pogodak za domaće vrijedan tri boda. Fofana donosi prvu domaću pobjedu Udineseu protiv Juventusa nakon 10 godina!

Treba istači da je zbog povrede koljena ovaj meč propustio povremeni reprezentativac BiH i nekadašnji veznjak Sarajeva Mato Jajalo.

Udinese (3-5-2) : Musso, Becao, Troost-Ekong, Zeegelaar, Sema, Fofana, De Paul, Ter Avest, Okaka, Nesterovski.

Juventus (4-3-3) : Szczesny, Sandro, De Ligt, Rugani, Danilo, Ramsey, Bentancur, Rabiot, Ronaldo, Dybala, Bernardeschi.