FINALE ZA ARSENAL: Savladali Manchester City, TOPOVI UPUCALI PEPA
907

0

Da spasi sezonu kroz FA kup, ponovo će pokušati tim Arsenala.

Večeras na "Vembliju" rezultatom 2:0, uspeli su da savladaju Manchester city okviru polufinala, a oba gola postigao je Pjer Emerik Obamejang.

Loptu u svom posjedu imao je Mančester siti koji je napadao, ali je Arsenal čekao svoje šanse da preko brzih igrača u napadu stigne do gola. To su i uradili izabranici Mikela Artete koji je danas savladao svog učitelja Pepa Gvardiolu.

Tim Arsenala je bio opasniji na startu i to im se isplatilo već u 19. minuti. U akciji Arsenala, Pepe je centrirao lijevom nogom, a Obamejang je uspio da ubaci loptu u mrežu iz teške situacije.

Ekipa iz Londona je imala još jednu šansu do kraja poluvremena, Mustafi je pokušao da pogodi, ali bezuspješno.

Svim silama je Mančester siti krenuo u nastavku, a šanse su redom propustali Marez, Sterling i De Brujne. Tražili su i penal igrači Pepa Gvardiole, ali je nakon VAR tehnologije Mos pokazao da se igra nastavi. Imao je i David Silva jednu šansu, a vrijeme je prolazilo.

Važno je napomenuti i odličnu partiju Davida Luiza koji je bio jedan od kandidata za igrača utakmice.

Ipak, ta titula odlazi u ruke Pjeru Emeriku Obamejangu.

Nakon fantastičnog pasa Kierana Tirnija, Obamejang je izbio 1 na 1 sa Edersonom i pogodio je za konačnih 2:0.

Mančester siti je pokušao preko Laporta, ali je već bilo kasno da se bilo šta uradi, Arsenal je stigao do velikog finala, a Mančester siti je ostao bez bitnog trofeja u Engleskoj. Kažemo "bitnog", pošto Liga kup nije toliko bitan Englezima poput FA kupa i prvenstva.