17. 07. 2020 - 07:44
Kakva sila je Edin Džeko: Protivnik ga pokušao srušiti, a...
907
Kakva sila je Edin Džeko: Protivnik ga pokušao srušiti, a dijamant ga zakucao za pod

0

Roma je sinoć stigla do treće vezane pobjede u Serie A i na najbolji način iskoristila kiks Napolija, konkurenta za plasman u Evropsku ligu.

Rimljani su slavili protiv Verone na Olimpicu sa 2:1, a drugi gol za Vučicu, ukupno 15. ove sezone u Serie A postigao je Edin Džeko.

dzeko1

Roma je povela preko Veretouta, koji je pogodio iz penala u 10. minuti. U trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena Džeko glavom trese mrežu Verone nakon centaršuta Spinazzole.

Džeko je nadskočio protivničkog igrača Mattiju Zaccagnija koji je pokušao spriječiti Dijamanta da postigne gol, ali je izgubio zračni duel sa Džekom, te završio na podu.