12. 07. 2020 - 11:57
NEVIĐENI DOGAĐAJ U NJEMAČKOJ: Bivši dvostruki prvak se u 96....
907
NEVIĐENI DOGAĐAJ U NJEMAČKOJ: Bivši dvostruki prvak se u 96. minutu spasio ISPADANJA U TREĆU LIGU

0

Nirnberg se u triler utakmici, revanšu plej-ofa za popunu druge lige sa Ingolštatom, spasao najgoreg scenarija, eliminacije u treći razred njemačkog fudbala.

screenshot-8

Bukvalno su sekunde dijelile bavarski tim i devetostrukog prvaka Njemačke od takvog scenarija, a onda je, u posljednjoj akciji na meču, klasično "bunarenje" lopte donijelo gol vrijedan ostanka u Cvajti, piše Telegraf.rs.

Junak je Fabijan Šlosener koji je dočekao loptu ubačenu "iz očaja" u kazneni prostor, izbjegao ofsajd zamku, podmetnuo nogu i pogodio mrežu šokiranih igrača domaćeg tima, za 3:1 i spas u posljednji čas.

Nirnberg je tako uspio da u zbiru izrežira egal rezultat (3:3), ali ostaje u drugoj ligi zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici od 2:0.

Ingolštatu ostaje gorki žal za propuštenom šansom, uspjeli su igrači trećeligaša da od 53. do 66. minuta postignu tri gola i preokrenu u ukupnom ishodu, bili tako blizu senzacionalne pobjede...

Ipak, Šlosener ih je sasjekao kao mačem, "ubio ih bez metka" u doslovce posljednjim sekundama utakmice.