09. 07. 2020 - 17:46
BOGATI GAZDA IZ KINE IM OBEĆAO LIGU PRVAKA, A DOŽIVJELI SU...
907
BOGATI GAZDA IZ KINE IM OBEĆAO LIGU PRVAKA, A DOŽIVJELI SU KATASTROFU: Najveća BRUKA u istoriji kultnog španskog kluba!

GORE OD OVOG NIJE MOGLO

0

Barcelona je sinoć na jedvite jade savadala Espanyol i ostala u utrci za naslov prvaka Španije. Pogodak Luisa Suareza presudio je još jedan katalonski derbi.

To je ujedno značilo da jedan od simbola španske Primere poslije punih 26 godina ispao je iz elitnog ranga.

Porazom u gradskom derbiju Espanyol je izgubio šansu da naredne sezone igra u najjačem rangu takmičenja - La Ligi.

L'equip ja prepara el partit d'aquest dijous davant el R. Betis #EspanyoldeBarcelona | #RCDE

A post shared by RCD Espanyol de Barcelona (@rcdespanyol) on

Ovaj kultni španski klub je 85 godina proveo u prvoj ligi. Samo tri kluba imaju duži staž u elitnom rangu od Katalonaca (Real Madrid, Barcelona i Athletic Bilbao).

Međutim, sad moraju u Segundu u kojoj su posljednji put igrali daleke 1994. godine. Njihov put u proteklih 26 godina bio je sve samo ne nezanimljiv.

Naime, igrali su finale Kupa UEFA, osvojili su dva španska kupa, tri puta mijenjali stadion, u nekoliko navrata se grčevito borili za opstanak, a prije četiri godine dobili su i novog gazdu - kineskog biznismena Čena Janšenga.

#RCDE

Bogataš iz Kine im je prije četiri godine obećao Ligu prvaka, a sada su završili u nižem rangu. Ove sezone je promijenio čak četiri trenera na klupi, ali ništa im nije pomoglo da spriječe katastrofu.

Espanyol je zakucan za dno tabele sa samo 24 osvojena boda. Tuga...