16. 06. 2020 - 22:16
KAKVA GOLČINA! Vedad Ibišević opet strijelac za Herthu
907

0

Bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević postigao je pogodak u meču 32. kola njemačke Bundeslige za svoju Herthu protiv Freiburga u gostima nakon što je uspješno realizovao kazneni udarac.

Ovo je za Ibiševića šesti pogodak u ovoj sezoni, a pored toga uspio je dvije asistencije čime je samo dokazao da još uvijek ima snage da igra na najvećem nivou te da sigurno još nekoliko sezona može biti noćna mora za štopere u Njemačkoj.

Hertha je od 61. minute gubila od Freiburga rezultatom 1:0, no samo pet minuta nakon toga sudija Stieler svirao je penal za goste iz Berlina, što je Ibišević iskoristio i pogodio za 1:1.

Ibišević je snažno šutirao u donji lijevi ugao, a domaći golman, koji ga je čekao gdje će šutirati i pokušao prevariti "plesom na liniji", nije imao nikakve šanse da odbrani njegov udarac.
Izvor: klix.ba