06. 06. 2020 - 19:47
Leipzig i Olmo ostali bez pobjede u sudačkoj nadoknadi
907

0

Mainz je ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak u 30. kolu Bundeslige, svladavši u gostima Eintracht iz Frankfurta s 2:0 golovima Mousse Niakhaté (43) i  Pierrea Malonga (77).

Hoffenheim je gostovao kod Fortune Düsseldorf i već u 9. minuti ostao je s igračem manje jer je crveni karton zaradio branič Benjamin Hübner. Unatoč tome i ranom vodstvu domaćina preko Rouwena Henningsa (5), Hoffenheim je uspio preokrenuti golovima Moanesa Daboura (16) i Stevena Zubera (61). Ipak, Fortuna Düsseldorf dolazi do remija 2:2, a strijelac je opet Rouwen Hennings u 76. minuti iz penala.

screenshot-19

Hrvatski napadač Andrej Kramarić oporavio se od ozljede i igrao je za Hoffenheim od 71. minute.

Leipzig je na domaćem terenu protiv posljednjeplasiranog Paderborna poveo golom Patrika Schicka (27), ali je u 43. minuti ostao s igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio francuski branič Dayot Upamecano nakon nesmotrenog namjernog ispucavanja lopte poslije prekršaja. Gosti su došli do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi pogotkom Christiana Strohdieka (90+2). Ostalo je 1:1.

Bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo bio je u početnoj postavi Leipziga. Igrao je do 65. minute te je dva puta zaprijetio protivničkom golu, u 35. minuti je bio neprecizan, a u 60. je njegov pokušaj obranio gostujući vratar.