27. 05. 2020 - 15:54
Haaland se povrijedio na bizaran način
907

0

U možda i najvažanijoj utakmici sezone Borussija Dortmund je izgubila od Bayerna s minimalnih 0:1 i tako se vjerovatno oprostila od titule prvaka.

Borussija je odigrala meč za zaborav, gosti iz Bavarske su bili bolji rival i zaslužno su slavili. Osim povrede Žuto-crne treba brinuti povreda i Erlinga Haalanda.

Talentovani Norvežanin je zamijenjen u 27. minuti drugog poluvremenu, a njegova povreda je došla na zaista bizaran način.

screenshot-14

Naime, Haaland se nešto ranije sudario sa sudijom Tobiasom Stielerom. Tom prilikom je dobio nezgodan udarac u koljeno, osjetio je bol te je šepajući napustio teren.

Uskoro se očekuju i detalji povrede te moći period pauziranja. U klubu iz Dortmunda su optimistični i vjeruju da se ne radi o toliko ozbiljnoj povredi te da bi 19-godišnjak mogao brzo na teren.

Od dolaska u Borussiju Haaland je na 14 odigranih mečeva uspio postići nevjerovatnih 13 golova. Konkurisao je i za osvajanje Zlatne kopačke, ali nakon ove povrede šanse su mu umanjene.