17. 05. 2020 - 17:34
Köln i Mainz remizirali u sjajnoj utakmici
907

0

U Bundesligi danas su na rasporedu dvije utakmice 26. kola, a u prvom susretu koji je počeo u 15:30 sati nogometaši Kölna dočekali su na svom terenu Mainz. Susret je završen rezultatom 2:2.

Domaćin je do vodstva došao već u petoj minuti susreta. Niakhate je napravio prekršaj u šesnaestercu, a nakon konsultacije s VAR sobom sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Mark Uth. Imali su gosti do odlaska na odmor prilike preko Boetiusa i Onisiwa, ali je ostalo 1:0 za domaće.

Nakon samo osam minuta igre u nastavku susreta domaćin je došao do dva gola prednosti, a strijelac je bio Florian Kainz. Mainz je smanjio rezultat u 61. minuti susreta, a pogodio je Taiwo Awoniyi nakon asistencije Robina Quaisona.

koelna1

U 72. minuti susreta gosti su došli do izjednačenja. Pierre Kunde Malong povukao je loptu skoro s centra igrališta, prošao kroz sredinu odbrane domaćih i donio izjednačenje Mainzu.

Do kraja utakmice John Cordoba je mogao donijeti novu prednost domaćim, ali je ostalo 2:2 na RheinEnergie stadionu.

U 18:00 sati Union Berlin će na svom terenu dočekati minhenski Bayern.