15. 05. 2020 - 11:52
NOVA PRAVILA U FUDBALU: Virus napravio totalni haos
907
Shares
NOVA PRAVILA U FUDBALU: Virus napravio totalni haos

NOVA PRAVILA U FUDBALU: Virus napravio totalni haos

15. 05. 2020 - 11:52
0
Shares

Olakšati igračima je primarani cilj.
 
Fudbalskim klubovima prve i druge nemačke lige odlučili su da prihvate privremeno pravilo, koje će se primjenjivati tokom pandemije virusa. Ta promjena dozvoljena je kako bi se smanjilo opterećenje na igrače, pošto će raspored biti gust, poslije dva meseca pauze. Naime, ekipama će biti dozvoljeno da koriste pet izmjena tokom utakmice, kada se sezona nastavi u subotu.

Izmjene se mogu napraviti samo u tri prekida tokom utakmice, uključujući i na poluvremenu. Neki mečevi mogli bi da se odigraju na neutralnim terenima, ako ne mogu da se igraju gdje je predviđeno zbog rizika od infekcije.

Podsjetimo, Bundesliga je prekinuta posle 25. kola. Na čelu tabele je Bajern iz Minhena sa 55 bodova, 4 manje ima Borusija iz Dortmunda, kojoj za vratom diše Lajpcig sa samo poenom manje od popularnih "milionera".

Učitaj još novosti