
Američki teniser Rajli Opelka oduševljen je Novakom Đokovićem, mada do sada nije imao priliku da igra sa prvim teniserom svijeta
Visoki Amerikanac ima ubojiti servis koji ide i do 235 kilometara na čas, a hvali i Novakov, njegov uspjeh osvajanja svojih servis gemova.
- Igrom sa osnovne linije podupire servis. Da, servira veoma dobro, ali pravi brejkove u 30 odsto protivničkih gemova, što je stvarno nevjerovatno. Očigledno je da kada mu daš prvi udarac, da će taj procenat samo rasti. Istina, on servira dobro i o tome se ne govori. Mislim da ne možete da mu napravite brejk zbog svega ostalog u njegovoj igri - rekao je Opelka.
Novak tokom karijere ima učinak od 74 odsto osvojenih poena na prvom servisu i 56 odsto na drugom, a osvojio je 86 odsto gemova u kojima je servirao.
Tokom 2020. godine, u kojoj je nepobjediv, procenat osvojenih poena na prvom servisu podigao je na 78, na drugom je nešto slabiji i ima 55 odsto.
Sport.ba/Informer