NBA - Bucksi nakon produžetka savladali Wizardse, Dallas lako...
907
NBA - Bucksi nakon produžetka savladali Wizardse, Dallas lako protiv Minnesote

0

Trenutno najbolja ekipa sjevernoameričke košarkaške NBA lige Milwaukee Bucks teže nego očekivano u gostima je savladala Washington Wizardse za svoju 49. osovosezonsku pobjedu.

Bucksi su nakon produžetka slavili sa 137:134 i novom pobjedom se učvrstili na prvom mjestu istočne konferencije, ali i cijele lige.

Regularni dio utakmice okončan je rezultatom 123:123 iako je Milwaukee nešto više od dva minuta prije kraja imao sedam poena prednosti. Washington je serijom poena došao do izjednačenja, a imao je i napad za pobjedu koji domaći košarkaši nisu uspjeli iskoristiti.

Milwaukee se bolje snašao u produžetku, tačnije ključnu trojku pogodio je Khris Middleton, koji je bio najbolji strijelac Bucksa u ovom susretu s 40 poena, dok je s druge stane šut za izjednačenje u posljednjoj sekundi promašio Troy Brown Jr.

U timu Bucksa bio je efikasan i Giannis Antetokounmpo s 22 poena i 14 skokova. Najbolji pojedinac utakmice bio je igrač Wizardsa Bradley Beal koji je postigao 55 poena, što je njegov najbolji učinak karijere.

Novu pobjedu upisali su i Dallas Mavericksi koji su na svom terenu bili bolji od Minnesota Timberwolvesa sa 139:123.

Dallas su do pobjede predvodili Tim Hardaway jr. s 23 poena i Luka Dončić s 20 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Dallas u ovom meču niti u jednom trenutku nije zaostajao, a već na poluvremenu domaći košarkaši su imali 16 poena prednosti. To je omogućilo da u zadnjoj četvrtini veću minutažu dobiju rezerve Mavericksa.

Timberwolvesi su bez povrijeđene zvijezde, centra Karl-Anthonyja Townsa, izgubili peti uzastopni susret i čak 18. od posljednjih 19 mečeva. U ovom meču goste je predvodio D'Angelo Russell s 29 poena.